Teadusfoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vanad arvutid

2 posters

Go down

Vanad arvutid Empty Vanad arvutid

Postitamine  alter Esm Dets 14 2009, 19:31

m6tleja kirjutas:Naaber ... lammutas oma sülearvuti pilbasteks. Ostis ühe kasutatud arvuti, millel oli emaplaat läbi kõrbenud, et parandada oma praegust arvutit.

Kodus enam oma arvuti peal pole juba tükimat aega Win xp-d. Vahetasin selle Ubuntu 9.10 vastu välja. Päris hästi töötab. Teise partsitsiooni peal on Ubuntu 8.04, mida ma ei kasuta. Peaks andmed üle kantima, siis saaks jälle selle pardi peal midagi proovida.

Teised distributsioonid on liiga keerulised esialgu. Selles suhtes on hea, mälu võtab vähe. Linuxi puhul ei jää 1 GB ram-ist väheseks. Mäletan, kui mul 256 MB RAM oli, siis win xp uimas nii jubedasti, et midagi eriti ei kannatanud teha. Läpparil ikka Vista. Ei taha ka välja vahetada, sest linuxi all läheb arvuti jube kuumaks.

Mulle ei meeldinud ükski asi, mis Linux tegi, rikkus failisüsteemi ära, siis vahel jooksis kinni ja muud jama. Linux on kiirem jah, 256 MB RAM XP-le küll, sain 160 MB RAM-iga hakkama, aga siis ikka täisversiooni oli liig, oleneb protsessorist. Linux võtab vähe mälu vähe, see on kõige parem, et töötab ka ainult mälu pealt. Vana laptop peal läks veel TinyCore Linux tööle, aga see ekraani korpus on juba nii lagunud, et pole enam midagi sellega teha.
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Vanad arvutid Empty Re: Vanad arvutid

Postitamine  keemik Esm Dets 14 2009, 19:34

Sul oli IMB, aga mis mudel? Sa otsisid kõvaketast oma arvutile, kui ühikas elasid. Hinnavaatulusest oleks saanud suht soliidse hinnaga.
keemik
keemik
Administraator
Administraator

Postituste arv : 309
Points : 273
Join date : 30/11/2009
Age : 36

Tagasi üles Go down

Vanad arvutid Empty Re: Vanad arvutid

Postitamine  alter Esm Dets 14 2009, 19:38

IBM Thinkpad 1200A, lõpuks sain 69 EEK eest mingi kõvaketta, aga siis sain alles teada, et emaplaat ka lühises ja mingi Master IDE channel error andis, ilmaasjata sai kõik kõavkettad ostetud, alguses tellisin mingi lauaarvuti kõvaketta ja siis veel ainult laptopi kõvaketta ümbrise, see oli valus lol! Twisted Evil .

Mitu linux live cd-d sai katsetatud ja need jooksid ka koguaeg kokku ja aknad lõi kinni äkki, päris kohutav see viimane lõpp oli seal ühikas. Tegelt siis sain lõpuks sinu netti ka kasutatud nagu 247 sa said minu lepinguga netti kasutada. Seega läks kõik tasa lõpuks cheers .
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Vanad arvutid Empty Re: Vanad arvutid

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele