Teadusfoorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Format ja Windows install

2 posters

Go down

Format ja Windows install Empty Format ja Windows install

Postitamine  alter Esm Jan 25 2010, 13:08

Lasin eile Windows 7 RC maha, kustutasin partitsioonid ja tegin quick format. Lasin micro2003 Server peale. Vaata Windows 7 uus boot menu nagu Vistal ei lase XP-d ka installida ilma et format teeks, sest siis enam ei näita OS valikut. Ainult ctrl+alt+del restart pärast XP/Server 2003 installimist Windows 7 peale.

Lasin siis juba kõik maha ja tegin clean install, jumala kiire nüüd. See Windows 7 mõlakas läks aeglaseks ja igavene mõttetu jurakas oli, hea, et lahti sai. Tagavara oli ka tehtud välise kõvaketta peale, midagi läks kaduma, aga ei midagi erilist, päris julmalt tegin tervele kettale kiire formaadi Twisted Evil .

Installisin Nvidia draiverid ja lisasin eesti keele, päris kergelt läks see, olen juba seda niipalju teinud. Ainult häält veel ei ole, aga realtek draiverid saab ehk peale kuidagi, pooled süsteemi failidi on puudu muidu Twisted Evil .

Ime, et üldse Nvidia kontrollpaneel töötab, rohkem polegi vaja. Jumala minimaalselt töötab kõik jumala vabalt, ei mõista miks Windows selline mõttetu jurakas tehakse.
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  keemik Esm Jan 25 2010, 19:04

See micro2003 Server on üks paras turvaauk. Seal pole kõiki lappe ka peal. Okey, seal on palju auklike programme ka välja jäetud, aga Win 7 on igatahes turvalisem kui see micro2003 Server. Väike ta võib olla, aga Tiny Core Linux 2.8 teeb sellele igas asendis ära. Programmide installimine ei tohiks ka keerulisem olla, kui muditud micro2003 Serveri pääle.
Kodus ma kasutan ainult linuxit ja ka sülearvutisse sai Mandriva Vista kõrvale installeeritud. Vista boot menüü sai ilma igasuguste süümepiinateta üle kirjutatud. Sülearvutis tegelikult kasutan rohkem vistat, sest ma ei saa päris loobuda Microsoft Office kasutamisest. Olen kindel, et ühe hinde kaotasin tänu openoffice kasutamisele ühes aines, sest õppejõul ei avanenud ilmselt ükski diagramm ja valem. Seal need punktid kadusid.
Ma ei vaidle vastu, et alguses on linux üks rist ja viletsus ning probleemide lahendamisel võid ennast haigeks mõelda. See on minu puhul olnud tavaline, et mõne raskema probleemi lahendamine on päevi võtnud. Kui asi käpas, siis on juba lihtsam. Ma usun, et käsurea saaksid ka minimaalsel tasemel väga kiirelt selgeks. Ära ütle, et linux on jama, proovi seekord originaalsemalt läheneda. Laughing
keemik
keemik
Administraator
Administraator

Postituste arv : 309
Points : 273
Join date : 30/11/2009
Age : 36

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  alter Esm Jan 25 2010, 19:44

Ma turvalisuse peale ei mõtle, no ta võib turvaauk olla, aga ma ei viitsinud öösel seda XP-d täismahus installida. Mingi 4-a ajal läksin eile öösel magama ja sain selle Server 2003 enam-vähem korralikult peale. Ainult audio draivereid ei ole, oleks pidanud vanast Windowist koopia tegema, et neid süsteemi faile oleks saanud kätte. Selle Server2003 saab lihtsalt mingi 10 minutiga peale, see on suur pluss.

Ma ei usu, et midagi üldse mu arvutisse tuleb, aga seal ühikas ükskord tuli see kui hacker_attack võttis LAN üle. Seal ühikas juhtus pahatihti selliseid imelikke asju, teglesime musta maagiaga seal, kõigest muust ma ei räägigi, mis seal juhtus. Lõpuks oli juba hirm, läksin koju ära, siin kodus on rahulik, pole probleeme. IRC_s mõlisen vahel ja see on kogu rõõm. Mul ainult internetti vaja, mingeid muid programme ei kasuta ja mulle meedlib, et on väike ja kiire.

Linuxeid ma ei saa tavaelus kasutada, pole midagi mis seoks minu igapäevaseid toimetus ja lemmikprogramme. Windows on ülilihtne ja ma hindan lihtsust. Ma ei saa nendest keerulistest linux käskudest aru, aga see on minu võhiklikkus, aga mulle siiski see platvorm ei meeldi kuidagi. Ma tean, et see on puht isiklik arvamus, sa kasutad ju ka ainult seda mida sa isiklikul vajad. Keegi teine ei saa seda otsustada, mis platvormi sa parajasti kasutad.
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  keemik Esm Jan 25 2010, 19:56

Sinu lemmikprogrammid peaks saama ilusti tööle linuxis, kasutades näiteks wine't. Nii mõnigi programm töötab mul selle abil.
keemik
keemik
Administraator
Administraator

Postituste arv : 309
Points : 273
Join date : 30/11/2009
Age : 36

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  alter Esm Jan 25 2010, 20:01

m6tleja kirjutas:Sinu lemmikprogrammid peaks saama ilusti tööle linuxis, kasutades näiteks wine't. Nii mõnigi programm töötab mul selle abil.

Kahjuks ma olen liiga [-], ma ei oska neid kasutada nagunii, pole mõtet pead vaevata Twisted Evil .
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  keemik Esm Jan 25 2010, 20:15

Sul peaks seda nuppu natuke rohkem olema arutite pääle kui mul.
Kui irc käsud suutsid ära õppida, siis suudad ka linuxi käsureal toime tulla.
keemik
keemik
Administraator
Administraator

Postituste arv : 309
Points : 273
Join date : 30/11/2009
Age : 36

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  alter Esm Jan 25 2010, 20:27

m6tleja kirjutas:Sul peaks seda nuppu natuke rohkem olema arutite pääle kui mul.
Kui irc käsud suutsid ära õppida, siis suudad ka linuxi käsureal toime tulla.

Mul nuppu eriti ei ole, sul on sügavamad teadmised ja oled praktiseerinud rohkem. Ma ei viitsi nende linuxitega enam jännata, Pagan ükskord andis Tiny Core Linux lingi, see on ka parim asi, mida ma olen näinud.

See micro2003 Server on üks paras turvaauk. Seal pole kõiki lappe ka peal. Okey, seal on palju auklike programme ka välja jäetud, aga Win 7 on igatahes turvalisem kui see micro2003 Server. Väike ta võib olla, aga Tiny Core Linux 2.8 teeb sellele igas asendis ära. Programmide installimine ei tohiks ka keerulisem olla, kui muditud micro2003 Serveri pääle.

Ma tean, et see täielik turvaauk on, seda peaks olema väga lihtne rünnata, aga noh, keegi ei kasutagi enam Server 2003. Vaata kui palju nüüd Windows 7-t rünnatakse, jube mõelda. Ma tean, hacker_attack ütles ka: "Shut up you old fool", kui sellesama OS statistikat IRC_sse talle nina ette pastesin. Pärast võttis see hacker_attack veel LAN üle, see polnud suure tõenäousesega küll tema, aga paranoia kümme astmes 10 oli see küll.

Elu sees pole nii palju jama olnud kui seal ühikas, seal oli ikka mingi hull kamm kogu aeg. Pärast veel kõvaketas läks ka läbi. Ma mõtlen, et selle IP maski campusnet.ee vms järgi sai kohe selle ühika teada, nagu hacker_attack tegi, nii et ühikad on kõige ebaturvalisemad kohad. Selleks, et mulle arvutisse sise tungida, peab ennem IP-d teadma ja läbi murdma. Ma ei viitsi mingit antiviirust ega tulemüüri installida, neetud see ZoneAlarm Pro tasuta aastane litsents läks ka kaotsi, aga see õgis mälu ka mõttetult ja startup värk läks aeglasemaks.

Praegu panen 1, 2, 3 arvuti tööle, ei igu nagu Windows 7 logon skriin, peab mõõtma palju startup on. Peab restarti mõõtma. Ainult häält ei ole, kunagi sain peale, aga mul pole praegu vana Windows süsteemi faile. Eks ma lasen originaal XP jälle peale. Mul see värk, et mIRC saab iga Windows installi järel 30 päeva kasutada prooviajal ja pärast peab 2x ootama seda Continue vajutamist, mis muutub tüütuks.
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  alter Teis Jan 26 2010, 13:12

Format ja Windows install 10f71j9

Deem, mulle meeldib see must tagataust ja menüüd on üliväikesed. Kõik on ripped off nagu, mulle ei meeldi see default Windows sada funktsiooni.
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  alter Teis Jan 26 2010, 13:22

Format ja Windows install 2ni5y0y

Your computer restarts in 43 seconds. Päris hea, XP ei läheks elu sees nii kiirelt tööle.
alter
alter
Moderaator
Moderaator

Postituste arv : 816
Points : 1418
Join date : 30/11/2009
Age : 37

Tagasi üles Go down

Format ja Windows install Empty Re: Format ja Windows install

Postitamine  Sponsored content


Sponsored content


Tagasi üles Go down

Tagasi üles

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele